Novinky » Stavební návěsy Krampe HalfPipe jsou legendami evropských stavenišť

Stavební návěsy Krampe HalfPipe jsou legendami evropských stavenišť

11.09.2017

Při cestě Německem si člověk nemůže nevyšimnout, že na každém staveništi, ať už se jedná o stavbu dálnice, nebo parkoviště, vidíte minimálně jeden stavební návěs. A většinou je to právě Krampe. Stavební návěsy za traktor jsou v Německu velmi populární. Na stavbách v soupravě s traktorem vykazují výrazně menší spotřebu paliva a skvělou průchodnost terénem, než nákladní automobily. A proti demprům jsou stále schopné dopravy po veřejných komunikacích, nemluvě o výrazně nižší pořizovací ceně.

Řada stavebních návěsů HalfPipe má pouze dva modely - dvounápravový HP 20 a třínápravový HP 30. Výrobě dominuje tandem, tridemu se vyrobí pár kusů za rok. Celková produkce modelu HP 20 se pohybuje kolem 120 kusů za rok, což je neuvěřitelné číslo, vzhledem k faktu, že za celý rok Krampe vyprodukuje kolem 600 strojů. Jedná se o nejprodávanější model firmy Krampe, a to zdaleka.

V České republice se rozvoj traktorových stavebních návěsů zatím nekonal, přesto jsme v loňském roce dodali návěs HP 20 Carrier zákazníkovi z Vysočiny. Stroj má korbu z Hardoxu o délce 5,25 m a objemu 12,5 kubíku, kloubovou výkyvnou nápravu pro skvělou průchodnost terénem, odpruženou oj přes silentblok a pneumatiky Michelin 560/60 R22,5. V ceně je i speciální hydraulicky sklápěné zadní čelo, které umožňuje vyložit rozměrné kameny sahající nad úroveň korby.

Návěs je u zákazníka agregován s traktorem John Deere 6150M. Dle slov zákazníka souprava uveze větší množství zeminy, než osmikolové nákladní auto a za lepší spotřebu. V případě mokrého terénu nebo nějakých stížených podmínek de facto není co srovnávat. Agregace se 150k traktorem je velmi zajímavá a možná díky perfektní stavbě návěsu a díky všem detailům, které Krampe u návěsů HalfPipe za ta léta vytvořilo. Pokud něčeho vyrobíte 1000 kusů, máte už nějaké zkušenosti.

Pokud Vás zajímá více informací o tom, jak byste mohli řešit dopravu na stavbě pomocí traktorových stavebních návěsů, neváhejte nás kontaktovat.zpět na novinky »

Máte-li o zájem o zasílání novinek do vaší emailové schránky, registrujte si newsletter.

Komoditní burza

Pšenice změna {value}%
Oves změna {value}%
Kukuřice změna {value}%
Řepka změna {value}%
Telata změna {value}%
Hovězí změna {value}%
Vepřové maso změna {value}%
Mléko změna {value}%

Jaké bude počasí?


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat informace o změnách na našich stránkách, o nových produktech a výstavách, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás